Ak sa cítite stále unavený a bez energie, pričom k tomu nie je žiaden dôvod, potom zrejme nadišiel čas na detoxikáciu.
Pravidelná očista tela od jedov a toxínov je nanajvýš dôležitá. Inak budete viac náchylní nielen na únavu, ale aj na rôzne infekcie vírusmi a baktériami.
V dnešnom článku vám ukážeme jeden jednoduchý, rýchly, no zároveň veľmi účinný spôsob detoxikácie.
2 dňový detoxikačný plán
Tento plán je presne to, čo potrebujete na optimalizáciu činnosti vašich obličiek, čriev, pečene, pľúc a lymfatického systému. Teda orgánov, ktoré sa prirodzene podieľajú na očiste tela, no občas sa môžu oslabiť alebo obrazne povedané „upchať“.
Pre optimálny výsledok by ste mali tento detoxikačný plán vykonávať aspoň 2 krát ročne, vždy minimálne počas 2 dní, napríklad v rámci víkendu.
Ak vám to nebude robiť problém, tak aj dlhšie, až po maximálne 10 dní.
Počas vykonávania detoxikácie buďte tiež viac aktívni, chodievajte častejšie na prechádzky a pite dostatok tekutín v podobe čistej vody alebo čajov.
Odporúča sa zelený, žihľavový, brezový alebo púpavový čaj.
Deň č.1
Ráno hneď po zobudení vypite 250 ml vlažnej vody. Môžete si do nej vytlačiť trocha citrónovej šťavy, ak chcete.
Raňajky: Pred raňajkami opäť vypite 250 ml vlažnej vody. Zjedzte 200 ml ovsených vločiek a 1 polievkovú lyžicu čerstvo pomletých ľanových semienok zmiešaných s 250 ml čistého gréckeho jogurtu.
Doobeda pite čistú vodu, zelený čaj alebo mandľové mlieko.
Obed: Pred obedom znova vypite 250 ml vlažnej vody. Zjedzte 250 gramov ryby merlúzy (môže byť aj pstruh), 1 pečený zemiak a 300 gramov šalátu z paradajky, švajčiarskeho syru a šalátových listov alebo rukoly, to všetko poliate olivovým olejom.
Olovrant: Opäť pred jedlom vypite 250 ml vlažnej vody, potom zjedzte 1 jablko, 50 ml tekvicových semienok a 1 čistý jogurt.
Večera: Pred večerou vypite 250 ml vlažnej vody alebo anízový čaj. Na večeru si dajte 300 gramov ľubovoľného zeleninového šalátu poliateho extra panenským olivovým olejom a pokvapkaného citrónovou šťavou.
Ako hlavné jedlo zjedzte 150 gramov varenej zeleniny (špenát alebo brokolica) a 250 ml zelené smoothie (použite špenát, zeler, banán a jablko).
Deň č.2
Ráno hneď po zobudení vypite 250 ml vlažnej vody. Ak chcete, opäť si do vody môžete vytlačiť trocha citrónovej šťavy.
Raňajky: Rozmixujte si 200 ml ovsených vločiek a 1 polievkovú lyžicu pomletých ľanových semienok v 200 ml mandľového mlieka alebo v čistom jogurte.
Počas doobedia pite zelený čaj.
Obed: Pred jedlom už tradične vypite 250 ml vlažnej vody. Na obed si dajte zeleninovú polievku (paprika, fazuľa, zemiaky, mrkva, cibuľa, zeler).
Druhé jedlo bude 200 gramov grilovaného kuracieho mäsa a 150 gramov kyslých uhoriek (bez ryže alebo zemiakov).
Olovrant: Na olovrant si môžete dať 1 grapefruit.
Večera: Pred jedlom opäť vypite 250 ml vlažnej vody. Na večeru zjedzte varenú červenú repu (cviklu) a mrkvu, dochutene citrónom.
Potom si pripravte 300 ml smoothie z mandlí, banánu, malín alebo čučoriedok, špenátu, kelu a uhorky. Po večeri vypite žihľavový čaj.
Pár poznámok
Tento detox môžete opakovať počas už spomínaných 2 až 10 dní.
Čo sa týka vlažnej vody, tak tú si ohrejte v hrnci alebo rýchlovarnej kanvici. Nikdy nepite priamo teplú vodu z vodovodu, lebo tá je len úžitková, nie pitná.
Věra
VAŠE RADA: Čo sa týka vlažnej vody, tak tú si ohrejte v hrnci alebo rýchlovarnej kanvici. Nikdy nepite priamo teplú vodu z vodovodu, lebo tá je len úžitková, nie pitná.
Není to omyl? Přece se nebude míchat ve vodovodu užitková voda s pitnou? My v severočeském regionu čerpáme vodu z Flájské přehrady, která je po úpravě pitná a vhodná i pro kojence. 🙂