Domáca liečba

Všetko, čo potrebujete vedieť pre zdravie a krásu

Candida
  • Hlavná stránka
  • O nás
  • Bylinky
  • Choroby
  • Krása
  • Strava
  • Kontakt

Najstarší muž, ktorý sa údajne dožil 256 rokov, pred smrťou odhalil svoje tajomstvo

9. júna 2024 autor: redakcia 3 komentáre

     1  
  

Najstarší muž, ktorý sa údajne dožil 256 rokov, pred smrťou odhalil svoje tajomstvo

Podľa článku v New York Times z roku 1930, Wu Chung-chieh, profesor na Chengdu univerzite, objavil záznamy Čínskej cisárskej vlády z roku 1827 o tom, ako Li Ching-Yuen slávil svoje 150 narodeniny.

Neskoršie dokumenty z roku 1877 zaznamenávali jeho 200 ročné narodeniny.


V roku 1928 New York Times napísal, že veľa starých ľudí z Li-ovho okolia vedelo, že ich starí otcovia ho poznali, keď boli malými chlapcami a v tom čase bol Li dospelý muž.

Príbeh dlhovekého muža

Li Ching-Yuen údajne začal svoju kariéru ako bylinkár vo veku 10 rokov, keď bylinky zbieral v horských pásmach a učil sa o ich účinkoch na dlhovekosť.

V priebehu takmer 40 rokov jedol len bylinky, ako huba Lingzhi, Goji berry (Kustovnica čínska), divoký ženšen, He Shou Wu (Hriva čierneho vraníka), Gotu kola a ryžové víno.

V roku 1749, vo veku 71 rokov, sa pripojil k čínskej armáde ako učiteľ bojových umení. Li povedal, že bol v spoločnosti veľmi milovaný, a tak sa oženil 23-krát a splodil viac ako 200 detí.

Podľa všeobecne uznávaných príbehov rozprávaných v jeho provincii, Li vedel čítať a písať ako dieťa. Na svoje 10. narodeniny odcestoval do čínskych provincií Gansu, Shanxi, do Tibetu, do provincie Annam vo Vietname, do Thajska a do Mandžuska zbierať bylinky.

Počas prvých sto rokov svojho života sa venoval tomuto povolaniu. Neskôr začal s predajom zozbieraných bylín.

Li predával Lingzhi, Goji, divoký ženšen, He Shou Wu a Gotu kola spolu s ďalšími čínskymi bylinkami, pričom sa sám živil týmito bylinkami a pil ryžové víno.

Nebol jediný

Ako povedal jeden z jeho žiakov, Li kedysi stretol ešte staršieho muža vo veku 500 rokov, ktorý ho naučil cvičenie Qigong a dal mu diétne odporúčania, ktoré by mu pomohli predĺžiť jeho život do nadľudských pomerov.

Čo sa môžeme okrem cvičenia Qigong a bylinkovej stravy ešte naučiť od tohto „Majstra dlhovekosti“?

A čo tak toto: Na smrteľnej posteli Li slávnostne prehlásil: „Urobil som všetko, čo som mal urobiť na tomto svete.“

Mohli by jeho posledné mierumilovné slová odhaľovať jedno z najväčších tajomstiev dlhého a prosperujúceho života?

Je zaujímavé si všimnúť, že na Západe sa často učíme veriť, že starnutie je niečo, čo musí byť „porazené“ s high-tech zariadeniami a najmodernejšími liekmi.

Jeho tajomstvo dlhého zdravia

Opýtali sme sa Li-ho, aké je jeho tajomstvo pre dlhovekosť. Toto bola jeho odpoveď:


„Udržujte si pokoj v srdci, sedávajte ako korytnačka, kráčajte veselo ako holub a spávajte ako pes.“

Tieto slová mu vštepoval Wu Pei-fu, bojovník, ktorý ho vzal do svojho domu a učil ho tajomstvo extrémne dlhého života. Li tvrdil, že vnútorný pokoj a mier v kombinácii s dýchacími technikami sú tajomstvom pre neuveriteľne dlhý život.

Je zrejmé, že aj jeho diéta by mohla zohrávať veľkú úlohu. Je sle fascinujúce, že tento starý človek prisudzuje svoj dlhý život stavu svojej mysle.

Prečo je tomu tak ťažké uveriť?

Priemerná dĺžka života v západnom svete sa v súčasnosti pohybuje medzi 70 až 85 rokov, a preto myšlienka na niekoho, kto žije viac ako 100 rokov, sa javí ako pritiahnutá za vlasy.

Predstava, že by niekto žil cez 200 rokov sa zdá byť veľmi podozrivá. Ale prečo neveríme, že ľudia môžu žiť tak dlho?

Musíme mať na pamäti, že niektorí ľudia na tomto svete nežijú vyčerpávajúci život, nemusia sa vyrovnávať so stresom kvôli dlhom, nedýchajú znečistený mestský vzduch a pravidelne cvičia.

Nejedia rafinovaný cukor a múku, či akékoľvek iné potraviny nasiaknuté pesticídmi. Nejedia štandardnú európsko-americkú stravu, ako sú tučné mäso, sladké zákusky, či geneticky modifikované potraviny.

Žiadne antibiotiká. Žiaden alkohol a žiaden tabak.

Ich strava nevylučuje len nezdravé potraviny, ale zahŕňa aj superpotraviny a bylinky, ktoré sú ako steroidy pre vaše orgány a imunitný systém.

Títo ľudia trávia svoj voľný čas v prírode, kde vykonávajú dýchacie techniky a meditácie, ktoré preukázateľne zlepšujú psychické, telesné a emocionálne zdravie. Robia veci jednoducho, majú dostatok spánku a trávia veľa času na slnku.

Keď máme príležitosť oddýchnuť si na slnku, cítime sa hneď mladší a nazývame to „dovolenkou“. Predstavte si, že svoj život trávite niekde v horách, kde dosiahnete úplnú mentálnu, duchovnú a fyzickú pohodu.

Nepochybujem o tom, že ak by sme všetci robili tie veci, o ktorých by sme vedeli, že ich máme robiť, tak 100 ročný život bude samozrejmosťou.

Ak by sme liečili svoje telo správne, kto vie, ako dlho by sme mohli žiť?





Súvisiace články:

  • Príbeh nezlomného muža, ktorý prežil s cukrovkou 1. typu viac ako 8 desaťročí
  • Tajomstvo japonského lekára, ktorý celý život skúmal dlhovekosť a v zdraví sa dožil 105 rokov
  • 114-ročný muž prezradil 5 potravín, vďaka ktorým sa dožil tak vysokého veku
  • Najúčinnejší prostriedok proti starnutiu je niečo úplne iné, než by ste si mysleli


     1  
  

Kategória: Ostatné Značky: dlhovekosť, vitalita

Odoberajte zdarma naše články emailom!

Zaujíma vás domáca, prírodná a alternatívna liečba? Potom sa prihláste zdarma na odoberanie našich nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.


 



Upozornenie: Tento článok nenahrádza vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.

Komentáre

  1. Milan

    Snáď neveríte plátku ako je nejaký americký liberálny odpad. Tieto noviny sú riadené globalistami, tak ako ďalšie média! Už by bolo načase,aby ste prestali žrať tie ich vymyslené bájky!
    Čudujem sa tejto platforme, ktorú mám veľmi rad,že takéto niečo publikuje! Amerike sa už nedá veriť nič,storočia klamú, zavádzajú a devastuju celú zemeguľu!!!

    Odpovedať
    • redakcia

      Ide o zaujímavosť, nie politiku a navyše tieto zistenia urobili čínski vedci a Američania o tom len napísali. Zrejme o tom napísali aj Číňania, ale nakoľko nevieme po čínsky, tak sme dokázali priniesť článok len z anglicky hovoriacich zdrojov.

      Odpovedať
  2. lubomír

    Naučiť sa vytvoriť podmienky pre dlhovekosť , čo to znamená a ako to dosiahnuť. Neverím v hodnoty dľžky života uvádzané v článku a nútil ma zamyslieť sa .
    Všetci sa o tento fenomén snažíme. Mnoho faktorov môže prispieť k dlhšej očakávanej dĺžke života a pomôcť človeku žiť dlhý a zdravý život. Faktory ako strava, fyzická aktivita, sociálne väzby a spánok zohrávajú dôležitú úlohu v dlhovekosti. Túžba po dlhovekosti sa stala viditeľnou a univerzálnou túžbou, ktorá predstavuje hlbokú túžbu predĺžiť si život pri zachovaní optimálneho zdravia a vitality
    Dlhovekosť možno pomenovať , ako schopnosť viesť dlhý a plnohodnotný život charakterizovaný trvalou fyzickou a duševnou pohodou, ktorá umožňuje ľuďom prosperovať, keď v procese života starnú.
    Podľa nás je to najmä :
    Starostlivosť o svoje telo výživnými kvalitnými potravinami z domácej záhrady a farmy (Početné štúdie aj vo Vašich článkoch , ukázali, že strava bohatá na rastlinné potraviny, celé zrná, chudé bielkoviny a zdravé tuky môže znížiť riziko chronických ochorení, ako sú kardiovaskulárne ochorenia, cukrovka a rakovina, ktoré sú hlavnými príčinami predčasnej smrti) Príslovie „všetko s mierou“ je skvelý spôsob, ako dať zmysel životným praktikám, ktoré podporujú dlhovekosť
    Pravidelná fyzická aktivita, ranné rozcvičky, pobyt v prírode, športovanie (Neustála aktivita pomáha udržiavať vyváženú telesnú hmotnosť, podporuje funkciu svalov, reguluje telesné funkcie a stresové hormóny. Pohyb tela nemusí vyžadovať namáhavú každodennú aktivitu – môže to byť čokoľvek od prechádzky v prírode až po ľahkú jogu alebo jogging)
    Efektívne zvládanie stresu, respektíve nepodávanie sa stresu zbytočne . Dobrý spánok je mimoriadne dôležitý pre udržanie zdravia a dlhovekosti človeka. Štúdie ukázali, že nedostatok spánku môže viesť k rôznym zdravotným problémom, ako je vysoký krvný tlak, obezita a depresia
    Zdravé návyky sú kľúčom k úspešnému a dlhému životu, ale rovnako dôležité je vyživovať svoje sociálne a emocionálne ja. Emocionálne spojenia získané prostredníctvom priateľstiev a pozitívnych medziľudských vzťahov znižujú úroveň stresu a zlepšujú kvalitu života. Sociálne väzby poskytujú ľuďom podporný systém, ktorý je rozhodujúci pre šťastie. Spojenie s ostatnými prostredníctvom rodinných stretnutí, športových klubov, knižných klubov alebo iných voľnočasových a spoločenských aktivít pomáha vyvážiť život človeka, najmä starších ľudí
    Podpora pozitívneho myslenia, nie zbytočné hádky, konflikty ale reálna perspektíva riešenia problémov s výmenou poznatkov a skúseností
    Posilňovanie zmysluplných sociálnych väzieb, obohacovanie sa myšlienkami zo stretnutá s múdrymi a rozhľadenými ľuďmi Už dávno pred nami výskumníci zistili, že ľudia, ktorí udržiavajú silné vzťahy, pravidelne cvičia a jedia zdravú výživu, majú tendenciu žiť dlhšie a zdravšie.
    Okrem toho cenné informácie o dlhovekosti poskytujú tí ktorí sa dožili vysokého veku v zdraví . Majú tendenciu mať podobný životný štýl a podobné návyky, ako je rastlinná strava, pravidelné cvičenie a spoločenská aktivita.

    Odpovedať

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Odoberajte naše články emailom!

Poznámka: Odoberanie je zdarma a môžete sa kedykoľvek odhlásiť.


Odporúčame e-knihy o zdraví:

Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Ďalšie zaujímavé články

  • Tu je dôvod, prečo by ste mali oddnes citróny zamrazovať
  • Ako vyčistiť upchatý lymfatický systém a predísť až 80% chronických ochorení
  • Čo vám hrozí, ak pravidelne neperiete svoju posteľnú bielizeň a ako ju správne udržiavať čistú

© Copyright 2018 Domáca, prírodná a alternatívna liečba · Všetky práva vyhradené · Ochrana osobných údajov (Privacy Policy)

 

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie a šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.