Domáca liečba

Všetko, čo potrebujete vedieť pre zdravie a krásu

Štítna žľaza
  • Hlavná stránka
  • O nás
  • Bylinky
  • Choroby
  • Krása
  • Strava
  • Kontakt

Ak vám lekár navrhne kolonoskopiu, odpovedzte mu toto

5. januára 2017 autor: redakcia 39 komentárov

Ak vám lekár navrhne kolonoskopiu, odpovedzte mu toto

V súčasnosti veľa lekárov zvykne odporúčať kolonoskopiu. Ide o vyšetrenie, ktoré im umožňuje vidieť vnútornú výstelku konečníka a hrubého čreva.

Okrem zachytenia predrakovinových výrastkov, môžu pomocou neho odhaliť aj miesta zápalov či vredov v hrubom čreve.


Len v samotných USA podstúpi každoročne toto vyšetrenie vyše 14 miliónov pacientov vrámci prevencie rakoviny hrubého čreva.

Vyvstáva však otázka: Je toto vyšetrenie skutočne tak efektívne a bezpečné?

Pravda je taká, že ide o nesmierne bolestivú a nebezpečnú procedúru, ktorá môže mať fatálne následky!

Malá účinosť a nebezpečenstvo kolonoskopie

Publikácia Anály internej medicíny uvádza, že približne 70 000 pacientov ročne sa pri kolonoskopii zraní, či dokonca umrie na komplikácie s ňou spojené.


Náš tip: Stop Candide: Ako poraziť kvasinkovú infekciu a zbaviť sa únavy, migrén, potravinových alergií a množstva ďalších zdravotných problémov. Viac informácií tu

Znie to priam neuveriteľne, no zároveň to znamená, že ide o vyššie číslo, neź je množstvo úmrtí na samotnú rakovinu hrubého čreva.

Štúdia telemarkerov polypov potvrdila, že kolonoskopia zvyšuje úmrtnosť až o 57%.

Na každú osobu, ktorú toto vyšetrenie zachránilo, pripadá 56 zranených ľudí.

Je tiež dokázané, že v dôsledku nedostatočného vyčistenia nástrojov môže dôjsť k prenosu infekcií ako sú Hepatitída B a C, Helicobakter pylori, baktérií tuberkulózy, salmonely, E.Coli a vírusov HPV, chrípky či dokonca HIV.


Kolonoskopia nepredchádza rakovine

The New York Times v roku 2006 publikoval štúdiu skújúcu pacientov, ktorí mali pri kolonoskopii zistený aspoň jeden adenóm, no nemali rakovinu.

Výsledok štúdie ukázal, že v nasledujúcich niekoľko rokov sa u nich rozvinula rakovina v tej istej miere ako by sa očakávalo u všeobecnej populácii bez tohto skríningového vyšetrenia.

Ďalšia štúdia, publikovaná v tom istom roku dokázala, že pacienti zo všetkých pozorovaní mali rovnaký výskyt rakoviny hrubého čreva ako tomu býva v bežnej populácii bez podstúpenia kolonoskopie.

A to aj napriek tomu, že všetky ich polypy boli odstránené!

Kolonoskopia je podvod

Kolonoskopia nie je ničím iným ako podvodom na pacientoch pre obohatenie sa lekárov, výrobcov prístrojov a farmaceutických firiem. Je to invazívna a život ohrozujúca procedúra.

Pre svoju ochranu by ste sa mali poradiť s lekárom ohľadne menej invazívnych a bezpečnejších skríningových metódach, napríklad vyšetrenie stolice, počítačová tomografická kolonoskopia alebo sigmoidoskopia.




Zdieľať:


Súvisiace články:

  • Ďalšie dievča umrelo po HPV vakcíne, no ministerka ju chce povinnú
  • Odporcovia vakcín sa mýlia: Ktoré očkovanie zmysel má a ktoré nie?
  • Kolorektálna rakovina: 11 krokov na zníženie rizika ochorenia
  • Štúdia ukázala, že lekári odmietajú chemoterapiu, keď sami ochorejú. Tu je dôvod prečo


Kategória: Choroby Značky: hrubé črevo, rakovina

Odoberajte zdarma naše články emailom!

Zaujíma vás domáca, prírodná a alternatívna liečba? Potom sa prihláste zdarma na odoberanie našich nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.

Komentáre

  1. Salome

    Absolvovala som vyšetrenie kvôli krvavej stolici,….nebolo to také „nesmierne bolestivé „…. podozrenie sa vylúčilo,…. mám pokoj !!

    Odpovedať
  2. Terézia

    Bola som na vyšetrenie kôli podozreniu na nádor. Bolo to nesmierne zlé, zapovedala som sa že v živote nikdy, radšej zomriem. Podozrenie ani nepotvrdili ani nevyvrátili. Už nikdy viac.

    Odpovedať
    • Katka

      a to je čo za somarinu, že ani nepotvrdili, ani nevyvrátili..? Ak bola odobratá vzorka, tak musela ísť na histológiu a potom výsledok musí byť jednoznačný. Len tu tárate a odrádzate ľudí od prevencie.

      Odpovedať
    • jelica22

      … aj mne to 1x robili, bez narkózy…bolo to fakt hrozné!! Ale potom som natrafila na lekárku, ktorá mi potrebovala urobiť kolonoskopiu (kvôli určitým ťažkostiam a výsledkom), tak jej hovorím, že nie, že to hrozne bolí a čo som zažila! – a ona mi vraví:-to kto si dá urobiť bez narkózy? my tu robíme len v narkóze, že sa nemusím obávať, je to narkóza slabá, krátka, maximálne 10 minút! – a odvtedy mi to robia len v tej narkóze!!!!! a je to v pohode! viem, narkóza tiež nie je výhra, ale lepšie ako bez nej!!!!

      Odpovedať
      • fero

        V Krompachoch na gastre som išiel skapať od bolesti a Mudr.Nerer s Mudr.Macuchovou sa čudovali či nesimulujem. Prišiel som do Košic a tam sa ma pytaju,či chcem tabletku,inekciu,narkozu.

        Odpovedať
        • peter

          mozes aj napisat kde to bolo v kosiciach? dakujem

          Odpovedať
          • Joja

            Kde to bolo v Kosiciach prosim

  3. Aťa

    To čo je za blbosť. Že by na to umierali ľudia, to mi je novinka. Ak to robí lekár-odborník, myslím, že nie je to nebezpečné. Jasné, že človek nemôže tvrdiť , že na 100 % je to bezpečné, ale žeby na to zomierali ľudia, to neverím. Ja som bola na tom vyšetrení, robili mi to v narkóze, ale viem, že najhoršie bolo tá príprava pred vyšetrením.

    Odpovedať
  4. Jana

    byla jsem před roky a tuto procedůru jsem nevydržela-šílená bolest-no dnes prý se provádí šetrněji…

    Odpovedať
  5. jozo

    Ja som mal podozrenie, psychicky som bol uplne na dne. Vysetrenie vylucilo problem, ukludnil som sa. Vela som si pred tym studoval o metode, isiel som s nenormalnym strachom. Pri plnom vedomi, absolutne bez bolesti, gastro bolo ovela neprijemnejsie. S tymto clankom si dovolim nesuhlasit.

    Odpovedať
    • lili

      Ja som veľký bojko, čo sa týka vyšetrení a napriek tomu som kolonoskopiu zvládla aj bez narkózy. Hoci som hladoš, deň diéty som prežila bez újmy a pocit, že mám všetko v poriadku bol na nezaplatenie. Poisťovne vyšetrenie preplácajú dokonca len ako prevenciu. Poznám veľa prípadov, keď kolonoskopia zachránila životy a neviem o žiadnom, ktorý by skončil smrťou v dôsledku vyšetrenia.

      Odpovedať
  6. Peter5o

    Pred niekoľkými rokmi toto vyšetrenie robili môjmu strýkovi. Následky drobných(?) zranení spôsobili komplikácie s vynútením urgentnej operácie a následným 16-dňovým umelým spánkom. Nikto počas tých dní nevedel, či to prežije. Po siedmych dňoch po prebudení ho poslali domov na doliečenie aj s vývodom z hrubého čreva, ktoré si nosil vo vrecku ešte niekoľko týždňov. Na kontroly a následné ostránenie vývodu ambulantne, si musel zháňať odvoz, taxi… Ja som sa preto nikdy nenechal na takéto vyšetrenie „zlákať“. Proste, keď mi ho „obchodníci v bielom“ núkali ako sa pečené klobásky núkajú na trhovisku, tak som kolonoskopiu odmietol ako neprípustnú. Možno dnes existujú novšie a bezpečnejšie prístroje, šetrnejšie postupy. Ale ako si bežný pacient môže overiť, ktorým prístrojom, kto a ako ho napokon „pretiahne“? Neverím, že ide o zdravie pacienta v prvom rade. V prvom rade ide o výkony, platby za výkony, zisky. Ja myslím, že na tomto článku niečo pravdivé bude. Tí čo to vyšetrenie absolvovali bez následkov netušili, že mali proste šťastie.

    Odpovedať
  7. Kvetina

    Toto vyšetrenie som absolvovala niekoľkokrát pri plnom vedomí, bez narkózy, komunikovala som s lekárom aj počas vyšetrenia. Ak som mala nepríjemný pocit okamžite som to povedala lekárovi, ktorý ma upozornil, ak budem mať pocit, že som veľmi nafúknutá mám to povedať, zníži sa tlak pocitu nafúknutia a všetko išlo zase bez problémov. Je to aj v tom, ako a akým ne/ šetrným spôsobom to lekár vykonáva. Dá sa to vydržať. Bola som veľmi rada, že po vyšetrení lekár skonštatoval, že je všetko OK a túto kolonoskopiu najbližšie môžem absolvovať o 10 rokov, keď sa nevyskytnú žiadne komplikácie. Tak, čomu a komu má teraz človek veriť? Čínski liečitelia sa vyjadrili, že u nás sa pacienti neliečia, tak, aby sa vyliečili. U nás sa pacienti len udržiavajú liekmi, ktoré sa im predpisujú, ktoré berie pacient celý život a nikto nehľadá príčiny, prečo nás bolí hlava a ostatné časti nášho organizmu. Nad týmto by sa mali zodpovední zamyslieť!

    Odpovedať
  8. sika

    Práve včera som absolvovala toto vyšetrenie. Mám dve pôrody za sebou a to je nič oproti tomuto vyšetreniu. Hlavne ak už máte rez na bruchu. Ja som mala nesmierne bolesti a to nie som fajnovka. Takú bolesť som ešte nikdy nezažila, Je pravda, že u každého je to inak. Záleží na tom akú máte stavbu tela, či nie sú črevá zlepené a pod… A že je to aj riskantné? Áno, ako každý zákrok. Neodborným zaobchádzaním Vám môžu pretrhnúť črevo, zaniesť infekciu a pod..

    Odpovedať
  9. Eva

    Doteraz bola kolonoskopia ako jedina moznost na zistenie rakoviny v hrubom creve. Mozem vas potesit spravou ze od tohto roku sa pokusne zacina pouzivat iny system: Pacient prehltne kapsulu obsahujucu dve miniaturne kamery na oboch koncoch. Ked kapsula prechadza traviacim traktom, zachytava obrazy a prenasa ich bezdrotovo do rekordera, ktory pacient nosi na pase. Jednorazova kapsula sa potom vyluci z tela a splachne na toalete. Pacient vrati rekorder lekarovi. Ked lekar objavi nieco nezvykle, az potom pacient podstupi standartnu kolonoskopiu a odstranenie pripadneho vyrastku. Momentalne je to iba v USA (Chicago).

    Odpovedať
    • Duo

      Milá Eva, kapsulová kolonoskopia sa robí po celom svete vrátane Slovenska už roky.

      Odpovedať
      • Stanley

        Že ja som o tom doteraz u nás nepočul, zaujímavé.. už by to dávno u nás robili a používalo by sa to vo veľkom… Lenže u nás nič také nie je,aby doktori zarobili tak sa stále presadzuje a vykonáva riziková klasická kolonoskopia, taká je pravda!

        Odpovedať
  10. Varga

    Absolvoval som oboje „hadice“ žalúdok aj hrubé črevo. Príjemné to nebolo, no zistenie, že všetko je v poriadku stojí za trocha nepohody. Ak je konkrétny doktor babrák alebo niekto nariadi kolonoskopiu na hodne oslabené črevo – to je iná vec…

    Odpovedať
  11. Lubica Chlapikova

    ja som dnes bola na kolonoskopii v Trnave,najskôr mi to robili bez injekcie a tak nešetrne,akoby mi vytrhávali vnútornosti,tá bolest sa nedala vydržat, tak som si pýtala injekciu,po ktorej hned začali ,ale bolesti boli neznesitelné ,tak skončili a ja nemám odvahu podsúpit to znova.

    Odpovedať
    • Vlasta

      Ja som to absolvovala podobne ako vy…ale dá sa narkoza do žily a neviete o ničom
      15min.sa pospi a je to bez bolesti

      Odpovedať
  12. janka

    Priatelia môj známy to absolvoval vo Francuzsku , naraz urobili gastro žaludka, dáke testy na intoleranciu, plus kolonoskopiu pod narkozou, doplácal 15 euro, nič necítil.pýtal sa lekára, ten povedal , že vo Frncúzsku sa to už bez narkozy ani nerobí, keby to niekto žiadal bez narkozy, pozerali by na neho ako na blázna a sadomasochistu podobne vysekávanie zubov múdrosti len pod narkozou ……..

    Odpovedať
  13. Pavol Rajzák

    Píšete nebezpečné hlúposti, kolonoskopiu som absolvoval niekoľko krát a vďaka nej som doteraz nažive.
    Ak vám je zavčasu zo stolice zistené okultné krvácanie a kolonoskopicky diagnostikovaný kolorektálny adenokarcinóm tak vám to doslova zachráni život. V mojom prípade sa to stalo pred 14 rokmi a vďaka včasnej a úspešnej operácii sa teším zo života. Preboha nepíšte
    zavádzajúce neoverené informácie. Na Slovensku ešte nikto po tomto diagnostickom zákroku nezomrel.

    Odpovedať
    • Lubomír

      Pavol ma pravdu.Väčšina ľudí tu opisuje svoje pocity – a to bolesť z vyšetrenia.Je to individuálne .
      Je treba povedať len včasné podstúpenie tohoto nepríjemného vyšetrenia môže veľakrát zachrániť život človeka.Pod článok sa podpísala redakcia , predpokladám že informácie mali zo neoverených zdrojov.
      Na rakovinu hrubého čreva zomiera stále viac a viac ľudí.Odporúčam preventívne podstúpiť toto vyšetrenie
      už po 50 roku života.*životná skúsenosť*

      Odpovedať
      • redakcia

        Pre úplnosť je potrebné dodať, že podstúpenie tohto vyšetrenia môže život tiež vziať. Existujú také prípady a nie jeden…

        Odpovedať
        • Ľubomír

          Vážená redakcia.Každý zákrok,operácia nesie so sebou aj riziko – komplikácie.Počnúc pôrodom končiac banálnym vyšetrením.Podotýkam na celom svete nie len na Slovensku.

          Odpovedať
          • redakcia

            Zákrok áno, lenže toto je vyšetrenie. A ľudia si často neuvedomujú, že aj vyšetrenie môže byť zákrok, ktorý im môže ublížiť. Tak im to treba povedať a netváriť sa, že vyšetrenie je neškodné.

    • Tana

      prepacte, ale moj znamy skoro zomrel. Robili mu kolonoskopiu pri anestezii v ramci prevencie. Prisiel domov po svojich a za par hodin skoro vykrvacal. prederavili mu totiz hrube crevo. Niekolko dni bojoval o zivot a skoncil s vyvodom na invalidnom dochodku. Vysetrenie absolvoval v bratislavskej nemocnici. Bola to chyba lekara za ktoru draho zaplatil sam pacient

      Odpovedať
  14. Diana Normanova

    Byla jsem na kolonoskopii v havířovské nemocnici v roce 1991——-bylo to hrozne bolestive,hlavne v oblasti po operaci slepeho streva,moc daleko se to nedalo vydrzet.
    Letos po tolika letech jsem byla znovu—–vynikající lékařka, asi úplně jiné přístroje než tehdy,dala mi slabou injekci——-celou dobu jsem vse sledovala na obrazovce a ještě k tomu poslouchala její komentář,kudy zrovna hadice prochází, atd……………..nebolelo to vůbec a pak mě nechali asi hodinu pospat v jiné místnosti.
    Kdyby mě nešetrně vytrhla ze spánku zmalovaná sestříčka ala Barbína, tak hodnotím 100 procent.
    Jana

    Odpovedať
  15. mirka

    Absolvovala som bez narkózy, úplne v pohode.

    Odpovedať
  16. Adka

    Ako niektoré komentáre správne upozornili, že článok je prehnane kritický- až na škodu zdravia človeka nebezpečnýý!!! Preventívne vyšetrenie mávam počas pravidelných intervalov, v minulosti mi pichli jemný oblbovák, ale poslednýkrat pri zmene nemocnice, sa to dalo vydržať aj bez. Tých pár minút stálo za tú miernu bolesť, aby potom vyšetrení človek vedel, na čom je.

    A určite by som bolesť pri vyšetrení „nevyvýšila k pôrodu“, rodenie bola strašná kapitola sama o sebe.

    Nestrašte tu prosim vas ľudí s takýmito hororovými scenármi o prepichovaní čriev !!!

    Odpovedať
    • redakcia

      To nie je strašenie, ale fakty, o ktorých má pacient právo vedieť.

      Odpovedať
  17. Miroslav Řiha

    16.3.2018 Miro
    Také já jsem prodělal kolonoskopii a to dvakrát.Mohu jen potvrdit že to byla velká bolest a to já vydržím hodně nejsem přecitlivělý jak tvrdila paní doktorka.Po vyšetření mi paní doktorka sdělila že mám vše v pořádku, ale problémy mám stále,a to po kolonoskopii jsem na tom hůř trpím průjmy křečemi aj.problémy i když držím dietu.Změnil jsem celé stravování,nepomáhá to.Když jsem na tu kolonoskopii šel,tak to měla být preventivní prohlídka, po které je mi dodnes špatně.Můj názor je,že kolonoskopie je dobrá v případě,že se zjistí nějaká nemoc při ,které je kolonoskopie nutná.Také jsou jiné metody a mnohem šetrnější.Setkal jsem se jenom z arogancí lékařů.A proto mě už na kolonoskopii nikdo nedostane!Zkouším všechno možné od bylinek,čínské mediciny,cvičení aj.snad to pomůže jinak mám smůlu.

    Odpovedať
  18. Lenka K.

    Jeden můj příbuzný po vyšetření kolonoskopií zemřel.Nikdy bych na takový zákrok nešla.Zatím žádné problémy nemám,ale dozvěděla jsem se,že to šetrnější vyšetření s kapslí je drahé a zdr. pojišťovny ho nehradí.

    Odpovedať
  19. Tana

    Byla jsem na kolonoskopii již cca desetkrát a chdím každé dva roky, kvůli ulcerosní kolitidě a celiakii. Pokaždé dostávám zklidňujíí ijekci přímo do žíly. Nikdy k žádným komplikacím nedošlo. Souhlasím,že gastroskopie je mnohem nepříjemnější.
    Tana

    Odpovedať
  20. Ester

    V júni T.r. som absolvovala kolonoskopiu, výkon prebehol bez podpornej injekcie. Vzhľadom na slučku a veľkú dĺžku čreva trval dlhšie, ale bola som úplne v pohode a bez akýchkoľvek komplikácií. Problém pre mňa bola príprava – čistenie čreva, mám veľmi slabý žalúdok – bála som sa, že tekutinu nevypijem. Podarilo sa. Nestrašte prosim potenciálnych pacientov, zákrok je v ich záujme. V Nemecku sa vykonáva v rámci preventívnej prehliadky u starších pacientov každé dva roky.

    Odpovedať
  21. Milan

    Mna krtkovali pred operaciou aj po.Mal som tak zuzene crevo ,ze sa cez neho nemohli dostat.Tu bolest co som pri tom zazil,povedal som si ze uz nikdy viac.Museli ma drzat dve sestricky.Tieklo so mna jak z vola a trvalo to vecnost. Po operacii som si myslel,ze to uz nebude take strasne ,kedze mi kus creva virezali a uz bude priechodne.Ale bolo to este horsie a mal som moznost akurat videt na hodiny.Trvalo to 35minut a myslel som ze mi to vilezie cez tu jazvu na bruchu von.Nie som ziadna fajnovka,ale toto mi pripadalo jak operacia Oci cez analny otvor.A otom ze sa daju pouzit na to nejake oblbovaky alebo narkoza ,som sa docital az na letaku v cakarni po druhom krtkovani.Nikto mi to v ambulanci ani len nespomenul a to mam ist teraz znova,ale asi ma tam uz nikto nedostane.Zistili mi Crona ,cpem sa tabletkami a som stale jak vikradnuty trezor.Raz tak raz tak……cely na nic.Tak co teda ??? Mam ist do toho aj po treti krat??? Co ked to odmietnem???

    Odpovedať
  22. Sidi

    Už niekoľkokrát som bola na kolonoskopii a zakaždým som v ten istý deň asi 1/2 hodiny predtým absolvovala aj gastroskopiu. Keď som prvýkrát cítila neskutočné bolesti po nafúknutí, lekár mi povedal, že musím pritom (prepáčte) prdieť. Potom to šlo a dalo sa to vydržať. Aj po vyšetrení je tiež potrebné počkať, neísť hneď domov, posedieť na WC a postupne dostať všetky plyny von

    Odpovedať
  23. Viera

    Na kolonoskopii som bola 4× v Košiciach v starej nemocnici. Prvý krát pred 12 rokmi to nebolelo, ale bolo to dosť nepríjemné. Našťastie nenašli nič. Asi po piatich rokoch som začala mať bolesti v ľavom podrebrí a ani usg nepotvrdilo nič. Ale nakoľko bol otec operovaný a bolo mu odstránené celé hrubé črevo, tak som sa rozhodla pre kolonoskopiu opäť, ale už v narkoze. Počas kolonoskopii mi odstránili 3 polipy, ktoré putovali na histologiu, našťastie neboli zhubné. Prešlo opäť pár rokov a v 11/2018 som opäť mala bolesti na ľavej strane, po očiste sa urobila opäť kolonoskopia, ale už tam bolo 11 polipov , histologiu – OK.
    Čo sa týka bolestí pri výkone : každý človek má iný prah bolesti, samotné nafuknutie hrubého čreva je bolestivé. Ak viete, že bolesť menej znášate, je potrebné sa dohodnúť na celkovej anestézii bez intubácie – robí sa to pri krátkych výkonoch. Ako prevenciu by som to odporúčala jedine vo vyššom veku( nad 50) rokov, ale stále sú tu aj sprievodné symptómy, ktoré napovedajú, že sa niečo deje. Hlavne bolesti v tejto oblasti, tupé, dlhé, trvajú aj niekoľko týždňov, mesiacov. Nedovoľte nádoru vyrásť do takej veľkosti, že Vám budú musieť odstrániť celé hrubé črevo. Tento výkon hradí poisťovňa a nie pravda, že sa tu nabaľujú lekári. Môžem len odporučiť : Fakultná nemocnica L. Pasteura, Rastislavova 43 Košice, chirurgický monoblok, 3. poschodie.

    Odpovedať
  24. Viera

    Aj ja som v roku 2018 bola na kolonoskopie,bolo to veľmi,veľmi bolestivé….rodila som štyrikrát ale to bolo nič proti tej kolonoskopie.pýtala som si aj narkozu a doktor mi odmietol dať,že načo….chvala Bohu ,je všetko v poriadku. Napisal do spravy kontrolu o dva mesiace…,,nikdy viac….

    Odpovedať

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Ďalšie zaujímavé články

  • 6 účinných spôsobov, ako schudnúť s pomocou diéty zameranej na štítnu žľazu
  • Tieto potraviny vám dokážu rýchlo doplniť obsah železa v krvi
  • Po dnešku už nikdy nebudete pokladať toaletný papier na dosku vo verejných toaletách
  • 10 dôvodov, prečo piť každé ráno vlažnú vodu s kurkumou
  • 8 príznakov, ktorými sa vás telo snaží varovať o hormonálnej nerovnováhe

Nasledujte nás na Facebooku!

Odoberajte naše články emailom!

Poznámka: Odoberanie článkov je zdarma a môžete ho kedykoľvek zrušiť.

Krvny tlak
Cievy a cholesterol
Štítna žľaza

© Copyright 2018 Domáca, prírodná a alternatívna liečba · Všetky práva vyhradené · Ochrana osobných údajov (Privacy Policy)

 

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie a šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

Pre zlepšenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky s tým vyjadrujete svoj súhlas. Rozumiem Viac informácií