Kŕčové žily nie sú len kozmetický problém, často spôsobujú aj bolesti rôznej intenzity.
Tradične sa na ich liečbu používajú sťahovacie pančuchy a v závažnejších prípadoch sa za účelom ich odstránenia podstupuje operácia.
Máme pre vás jednu dobú správu – na tento problém existuje aj jeden pomerne účinný prírodný spôsob liečby. Ten neraz dokáže predísť nutnosti radikálnejšieho zákroku.
Väčšina ľudí pozná zdravotné prínosy paradajok, no nie veľa ľudí vie, že sa s nimi dajú vyliečiť dokonca aj kŕčové žily.
Sú dva spôsoby ako použiť paradajky.
Prvým je aplikácia zelených nedozretých paradajok. Ak by ste také náhodou nezohnali, poslúžia aj bežné červené, no terapia môže s nimi trvať o niečo dlhšie.
Terapia na kŕčové žily pomocou zelených paradajok
Ide o jednoduchý recept, ľahko uskutočniteľný aj v domácich podmienkach.
Postupujte nasledovne:
1. Najprv zelené paradajky umyte pod tečúcou vodou a potom ich nakrájajte na plátky. Tieto plátky následne poukladajte na uzly a kapilárnu sieť kŕčových žíl.
2. V prípade potreby použite na ich pripevnenie obväz alebo nejaký iný upínací materiál.
3. Nechajte paradajky pôsobiť až dokým nezačnete na koži pociťovať svrbivé pocity.
4. Ak by vám boli tieto pocity nepríjemné, prípadne ak by prerástli do pálenia, dajte paradajky dole a miesto si premyte studenou vodou.
Túto procedúru opakujte 5 krát denne, najlepšie hneď za sebou.
Ak sa všetko bude dobre vyvíjať, výsledok sa dostaví pomerne rýchlo. Už po 2 týždňoch by ste mali zaznamenať zmenšovanie uzlíkov. Cievna sieť, uzly, opuchy a bolesti v cievach sa postupom času vytratia úplne.
Terapia na kŕčové žily pomocou zrelých červených paradajok
Celá procedúra je podobná tej predošlej:
1. Umyte paradajky, nakrájajte ich na plátky a pripevnite na boľavé žily s pomocou obväzu na dobu 3 až 4 hodín.
2. Potom paradajky vymeňte za čerstvé.
Keďže v porovnaní so zelenými paradajkami sa červené prikladajú na dlhšiu dobu, je lepšie uvedenú procedúru vykonávať večer alebo cez noc.
Záver
Liečivá sila paradajok vyplýva z ich obsahu látok podobných aspirínu. Tieto kyseliny majú antikoagulačný účinok, ktorý riedi krv a zabraňuje jej stagnácii.
Okrom toho paradajky obsahujú tiež flavonoidy, ktoré posilňujú steny krvných ciev.
Pridaj komentár