Domáca liečba

Všetko, čo potrebujete vedieť pre zdravie a krásu

Cievy a cholesterol
  • Hlavná stránka
  • O nás
  • Bylinky
  • Choroby
  • Krása
  • Strava
  • Kontakt

Ako zresetovať štítnu žľazu, naštartovať metabolizmus a schudnúť

22. marca 2022 autor: redakcia 1 Comment

        
  

Ako zresetovať štítnu žľazu, naštartovať metabolizmus a schudnúť

Starší muž navštívil slávnu lekárku Dr. Eriku Schwartzovú, aby od nej získal zdravotnú radu ohľadne svojho vážneho ochorenia.

Dr. Schwartzová zhodnotila všetky lieky a terapie, ktoré muž absolvoval a následne chcela požiadať jeho kardiológa, či by mu bol ochotný zmeniť liečebný protokol.


Uvedený starý muž totiž trpel nadváhou, nízkou hladinou testosterónu a problémami so štítnou žľazou. Mal tiež problémy so spánkom spôsobené pokročilým štádiom ekzému, ktorý spôsoboval neznesiteľné svrbenie.

Jeho kardiológa sa však márne pokúšala zastihnúť celé 3 týždne. Keď sa jej to napokon podarilo, navrhla mu, aby na začiatok vysadil všetky lieky, ktoré prispievali k zhoršovaniu kožných problémov pacienta. Kardiológ to však odmietol.

Ako uvádza Dr. Schwarzová:

Pokúšala som sa mu dovolať celé 3 týždne a keď sa mi to konečne podarilo, povedal: „Nemôžem sa s vami o tom baviť, pretože vy nerozumiete vede“. Keď však počul, že máme rovnaké medicínske vzdelanie, zavesil mi telefón.

Starý muž sa rozhodol zmeniť kardiológa a vyskúšať liečbu Dr. Schwartzovej

Po tejto konverzácii Dr. Schwartzová všetko mužovi vysvetlila a on sa rozhodol, že vymení kardiológa, a že vyskúša plán, ktorý mu ona odporučila.

Navrhla mu, že by mal zvýšiť hladinu hormónov štítnej žľazy a tiež, aby prestal užívať lieky na vysoký cholesterol.

Pred začiatkom novej terapie si muž myslel, že mu to privodí infarkt. Avšak Dr. Schwartzová mu vysvetlila, že sa toho nemusí obávať, pretože hormóny štítnej žľazy samé vyrovnajú hladinu cholesterolu a to čisto prirodzeným spôsobom.

Tiež mu vysvetlila, že hormóny štítnej žľazy sú výsledkom činnosti štítnej žľazy, ktorá je endokrinnou žľazou v tvare motýľa, nachádzajúca sa v prednej časti krku.

Ako funguje štítna žľaza

Štítna žľaza produkuje hormóny trijódtyronín a tyroxín, známe aj pod skratkami T3 a T4. T4 sa ďalej mení na T3 v bunkách, ku ktorým sa dostáva krvným obehom.

Hlavnou úlohou štítnej žľazy je regulovať metabolizmus a dodávať energiu. Mali by ste však vedieť aj to, že táto žľaza ovplyvňuje celé telo a pomáha ostatným orgánom správne fungovať.

Najčastejším problémom štítnej žľazy je jej znížená činnosť. To je vtedy, keď prestane produkovať dostatok hormónov potrebných na reguláciu telesných funkcií.

Príčin môže byť viacero – a to tak externých, ako aj interných faktorov, ako sú napríklad Hashimotová choroba. Ide o autoimunitné ochorenie, pri ktorom je štítna žľaza napadnutá vlastným imunitným systémom.

Najčastejšími prejavmi zníženej činnosti štítnej žľazy sú:

  • suchá pokožka
  • lámavé nechty a vypadávanie vlasov
  • únava
  • nadváha, výkyvy telesných teplôt
  • pocity chladu
  • zlé reflexy
  • depresia
  • zahmlená myseľ
  • výkyvy nálad a podobne

Problémom týchto príznakov je, že môžu znamenať aj iné ochorenia. Výsledkom potom často býva, že lekári predpíšu lieky, ktoré nezodpovedajú tejto diagnóze.

A dokonca, často ani len neuvažujú o tom, že potenciálnym ochorením je práve štítna žľaza.

Častá zámena diagnóz

Mary Shomonová je známa medicínska expertka v tejto oblasti. Je tiež autorkou viacerých knižných publikácií.

Ako uvádza, ľudia často prídu s vysokým cholesterolom alebo depresiou a všetci dostanú predpísané lieky na vysoký cholesterol a antidepresíva.

Nikto sa potom už neunúva zistiť, či je všetko v poriadku s ich štítnou žľazou.

Ďalej uvádza, že existuje kritická chyba konvenčných testov na diagnostikovanie zníženej funkcie štítnej žľazy. Ide o známy test TSH (test na hormón stimulujúci štítnu žľazu), ktorý zisťuje hladinu hormónu TS v krvi.

Chybou tohto testu je, že neukazuje hodnoty T3 a T4 v krvi.

Zlé je to preto, lebo mnohí pacienti vykazujú vyššie spomenuté príznaky, no ich hladina TSH je v norme. A tak sú im potom predpísané lieky, ktoré im nemôžu pomôcť a k tomu ešte aj znášajú ich nepriaznivé vedľajšie účinky.

Dr. Schwartzová vysvetľuje, že tento stav je naozaj veľmi zlý, pretože väčšina lekárov lieči svojich pacientov len podľa individuálnych príznakov. Nepozerajú sa na človeka a jeho telo ako na jeden celok.


Test TSH tak v podstate robí medvediu službu každému, kto sa snaží o seba starať či dokonca aj tým, ktorí sa chcú starať o svojich pacientov.

Ako robiť správnu diagnózu a liečbu štítnej žľazy

Z vyššie uvedeného vyplýva, že hladiny hormónov T3 a T4 by sa mali vyšetrovať osobitne.

Tiež je dôležité sa uistiť, že T4 sa správne mení na T3, a že T3 vstupuje do buniek za účelom regulácie funkcie telesných orgánov.

Liečba štítnej žľazy Dr. Schwarzovej obsahuje takmer všetko:

  • zmenu stravy
  • úprava hormónov
  • cvičenie
  • doplnky stravy

Ona vždy vyšetrí celé telo, nielen príznaky. Výsledkom je potom liečba, ktorá dosahuje výborné výsledky.

Dr. Schwarzová objavila, že najlepším a najrýchlejším spôsobom, aby sa pacienti cítili lepšie je priamo podávať im hormón T3, čo je aktívna forma hormónu.

Naša štítna žľaza funguje v podstate ako plynový pedál, ktorý udáva rýchlosť fungovania celého zvyšku organizmu.

No a potom, keď sa už pacienti po podaní hormónu T3 cítia lepšie, môžu pokračovať so zdravou stravou, cvičením a ďalšími zmenami ich životného štýlu.

Čo ovplyvňuje našu štítnu žľazu

Ako sme už uviedli skôr, sú to rôzne externé aj interné faktory alebo ich kombinácie, ktoré môžu ovplyvniť činnosť našej štítnej žľazy.

Podľa Dr. Grega Emersona z Austrálie sú to hlavne environmentálne toxíny, rýchly beh života, spracované potraviny, sladené nápoje a ďalšie nezdravé zvyky, ktoré ovplyvňujú štítnu žľazu.

Z environmentálnych toxínov považuje za úplne najhoršie plesne a mykotoxíny. Neuvedomujeme si to, no často jeme potraviny, ktoré sú plné týchto látok.

Veľký problém je aj nadmerné množstvo cukru, ktorý spôsobuje to, že pleseň rastie vo vnútri ľudského tela a súčasný nedostatok potravín, ktoré pred plesňou a mykotoxínmi chránia.

Dr. Emerson tvrdí, že ešte nevidel pacienta s hyperaktívnou štítnou žľazou, ktorý by zároveň nemali problém s plesňou a mykotoxínmi.

Hyperaktívna štítna žľaza sa vyznačuje opačnými príznakmi ako pri je zníženej činnosti – a to náhlym úbytkom váhy v dôsledku príliš zrýchleného metabolizmu (opak nadváhy) a rýchlym či nepravidelný búšením srdca.

Ako sa starať o zdravie štítnej žľazy

Dr. Schwarzová a Dr. Emerson odporúčajú položiť si nasledovné otázky, ktoré vám naznačia, či sa dobre staráte o vašu štítnu žľazu:

  • Jem správne jedlo?
  • Pijem dostatočné množstvo tekutín?
  • Mám dostatok slnka (vitamínu D)?
  • Dostáva sa mi dostatok spánku?
  • Mám adekvátny pohyb a fyzickú aktivity?

Dr. Schwarzová ďalej uvádza, že by ste mali pozorovať varovné signály svojho tela.

Ak máte problémy s nočným spánkom, prečo to je? Pijete veľa alkoholu? Večeriate neskoro v noci? Máte vedľa hlavy položené elektrické zariadenia? Spíte pri zapnutom televízore?

Keď sa vám podarí zistiť príčinu zdravotných problémov, vyliečiť sa potom môžete aj bez liekov a to jednoduchým odstránením danej príčiny.

S týmito názormi súhlasí aj Dr. Mercola, jeden z najznámejších amerických lekárov celostnej a alternatívnej medicíny. Hovorí, že vy ste jediný, kto je zodpovedný za vaše zdravie a tiež jediný, kto vás môže z choroby vyliečiť.

Záver

O prírodnej liečbe štítnej žľazy sme pred časom vydali aj samostatnú elektronickú knihu. Viac informáciu o nej nájdete TU (o jej českej verzii TU).

V e-knihe sa dozviete všetko potrebné pre liečenie rôznych diagnóz – tak zníženej, ako aj zvýšenej funkcie štítnej žľazy, odporúčaniach stravy, bylinkách, doplnkoch a mnoho ďalších dôležitých informácií.





Súvisiace články:

  • 9 druhov potravín, ktoré zastavujú rednutie a vypadávanie vlasov
  • 5 esenciálnych olejov, ktoré vám pomôžu vyriešiť problémy s hormónmi a štítnou žľazou
  • Táto žena premenila 2 látky na liek proti rakovine. Potom ju vláda umlčala
  • 7 byliniek na všetky možné problémy so štítnou žľazou


        
  

Kategória: Choroby Značky: hormonálne poruchy, hormóny, štítna žľaza

Odoberajte zdarma naše články emailom!

Zaujíma vás domáca, prírodná a alternatívna liečba? Potom sa prihláste zdarma na odoberanie našich nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.


 



Upozornenie: Tento článok nenahrádza vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.

Komentáre

  1. MARTA

    Jak se chovat když štítnou žlázu již nemám, beru léky zároveň i lék na cholesterol,+ na dnu Špatně se mi snižuje váha, co mi můžete poradit když léky brát musím? děkuji Abtová

    Odpovedať

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Odoberajte naše články emailom!

Poznámka: Odoberanie je zdarma a môžete sa kedykoľvek odhlásiť.


Odporúčame e-knihy o zdraví:

Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Zistiť viac o knihe Zistiť viac o knihe


Ďalšie zaujímavé články

  • Mocný ako ópium: Najlepší prírodný liek proti bolestiam vám rastie priamo pred domom
  • Ovocie, ktoré proti kašľu účinkuje až 5-krát lepšie ako sirupy z lekárne
  • Toto konzumovala najstaršia žena sveta každý jeden deň

© Copyright 2018 Domáca, prírodná a alternatívna liečba · Všetky práva vyhradené · Ochrana osobných údajov (Privacy Policy)

 

Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie a šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.

Pre zlepšenie kvality našich služieb používame súbory cookies, ktoré môžete prijať alebo odmietnuť. Prijať Odmietnuť
Privacy & Cookies Policy

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Vždy zapnuté
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
ULOŽIŤ A PRIJAŤ