Parazity sú viac rozšírené, ako si väčšina ľudí myslí. Existuje mnoho ich druhov. Je vysoká šanca, že aj vy a tretina ľudí, ktorých poznáte, ich majú.
O väčšine parazitov ani len netušíme, pretože nie vždy sa musia navonok prejavovať. K ich škodlivému vplyvu na náš organizmus však dochádza aj vtedy.
Ak by sme vzali do úvahy aj candidu (zvyčajne sa neuvádza ako parazit, keďže ju má každý z nás a v malom množstve je pre nás prospešná), tak by sa dalo povedať, že každý človek viac či menej znáša zdravotné následky parazitov.
V našom článku uvádzame 8 byliniek, v niektorých prípadoch skôr potravín, ktoré vám pomôžu sa účinne zbaviť drvivej väčšiny týchto malých votrelcov.
1) Cesnak
Cesnak je vo všeobecnosti potravina na všetko zlé. Účinkuje proti vírusom, hubám, baktériám, parazitom či rakovine. Dokonca aj upíry v rozprávkach neznášajú cesnak.
Ide o absolútne úžasnú bylinku, jednu z najlepších pri ničení zlých vecí.
Má ďalej tú schopnosť, že sa viaže na ťažké kovy a pomáha ich vyplavovať von z tela. Je výborný tiež aj na odpudzovanie krv cicajúceho hmyzu ako komárov, kliešťov a bĺch.
2) Čierny orech
Čierny orech a jeho zelená šupka so škrupinou sú herbalistami veľmi obľúbenými prostriedkami na prečisťovanie čriev aj krvi.
Škrupina sa používa na liečbu hubovitých infekcií. Šťava zo zelených šupiek je zasa výborná proti vnútorným parazitom.
3) Palina pravá (artemisia absinthium)
Palina je trvácna bylina s malými žlto-zelenými kvetmi. Jej kvety a listy sa používajú na liečbu žalúdočných problémov. Sú ale výborné aj na črevné parazity.
Má tiež silné antimikrobiálne vlastnosti, preto sa často používa aj na liečbu rôznych druhov infekcií.
Paline by sa však mali vyhýbať dojčiace ženy.
4) Klinčeky
Esenciálny olej z klinčekov sa používa na rozpustenie vajíčok v črevách, ktoré za sebou zanechali parazity.
Verí sa, že je to jediná látka, ktorá dokáže zneškodniť takmer všetky druhy parazitných vajíčok. Keď sa použije spolu s čiernym orechom a palinou, táto troj-kombinácia preruší životný cyklus parazitov.
Okrem toho majú klinčeky široké spektrum antibakteriálnych, antivirálnych a antifungálnych účinkov.
Malé upozornenie: Tak, ako pri všetkých esenciálnych olejoch, užívajú sa len v malom množstvo po kvapkách a riedené, keďže sú to veľmi koncentrované látky.
5) Tymian
Tymian je jedna z najlepších byliniek na stimuláciu činnosti týmusu (česky brzlík), jednej z hlavných žliaz imunitného systému.
Tymian pomáha stimulovať prirodzené obranné mechanizmy tela. Pre posilnenie imunity je vhodné ho kombinovať s echinaceou. Tymianový olej dokáže eliminovať rast mnohých parazitov, hlavne tých nachádzajúcich sa v črevách.
6) Oreganový olej
Oreganový olej sa vyznačuje vysokou koncentráciu antioxidantov zneškodňujúcich voľné radikály. Okrem toho má výborné protiparazitické, antivirálne, antibakteriálne a antimikotické účinky.
Je mocným zabijakom, ktorý nevyberavo ničí všetky črevné parazity. Mnohé štúdie preukázali účinok oreganového oleja na všetko od parazitických infekcií až po rakovinu.
7) Koptis čínsky (coptis chinensis)
Koptis čínsky sa používa v tradičnej čínskej medicíne už po stáročia na liečbu najrôznejších druhov infekcií, vrátane bakteriálnych parazitických, kvasinkových aj prvokov.
Obsahuje substanciu nazývanú berberín, ktorá je zodpovedná za jeho široké spektrum antimikrobiálnych vlastností.
8) Živočíšne uhlie
Živočíšne uhlie absorbuje metylén ortuť, E. coli, endotoxíny, vírusy, organofosfátové pesticídy a rôzne zvyšky liekov.
Ďalším z jeho pozitívnych účinkov je ničenie vírusov, zabíjanie črevných parazitov, uvádzanie črevnej mikroflóry do rovnováhy a pohlcovanie rôznych toxínov.
Je výborným prostriedkom na celkové prečistenie čriev. Jediným jeho nežiaducim účinkom je podráždenie pľúc v prípade náhodného vdýchnutia.
Pridaj komentár